Włochy są prawdopodobnie takim krajem, który ma największą ilość zabytków i atrakcji dla turystów. W końcu w każdym regionie we Włoszech jest przynajmniej kilka miejscowości, które w jakiś sposób się wyróżniają. To dobrze ukazuje wielkość Włoch. Nie może więc dziwić nikogo to, iż tylu turystów odwiedza ten kraj.

Co można polecić takim osobom, które chcą zobaczyć Włochy?

Na pewno wakacje we Włoszech warto zacząć od odwiedzenia Mediolanu. Choćby z tego powodu, iż najłatwiej i najtaniej można dostać się z naszego kraju do Italii właśnie korzystając z usług linii lotniczych lecących do Mediolanu. Mediolan to europejska stolica mody oraz zakupów, więc trzeba uważać, aby nie wydać całej kwoty pieniędzy w tym mieście! Z pewnością wakacje we Włoszech nie będą należały do udanych, jeśli z Mediolanu nie pojedziemy do Wenecji, zatem jednego z bardziej oryginalnych miejsc w Europie.

Chodzenie po Wenecji jest niezapomnianym przeżyciem

I nie przeszkadzają nawet wysokie ceny oraz tłumy turystów. Wenecja jest ładna, lecz należy wyruszyć dalej! Może do Florencji, miasta słynącego ze wspaniałych muzeów i architektury? We Florencji pięknych zabytków oraz dzieł sztuki jest aż tak dużo, że po prostu ludzie mogą niemal zwariować. Być może to trochę przesada, ale naprawdę są przypadku ludzi, którzy z powodu nadmiaru zabytków byli hospitalizowani. Ogólnie Toskania to przepiękny region – szczególnie warto sobie zrobić wycieczkę do Pizy i Sieny.

Siena to urocze miasteczko, a co znajduje się w Pizie każdy dobrze wie

Italia to również naturalnie Rzym, stolica Włoch, wzbudzający skrajne emocje Neapol, ale także słoneczna Sycylia, która jest rewelacyjnym rozwiązaniem dla tych podróżnych dla których wakacje to głównie słońce oraz plażowanie. Plaże na Sycylii charakteryzują się urodą – oczywiście jeżeli umiejętnie dobierzemy kurort. Może Taormina, która urzeka nie tylko zadbanymi plażami, lecz również fantastycznymi zabytkami.