Coaching biznesowy zyskuje z roku na rok wielu zwolenników. Co właściwie kryje się za tym pojęciem? W jakich okolicznościach warto skorzystać z coachingu biznesowego?

Z definicji, coaching jest metodą rozwoju osobistego i zawodowego. Jego celem jest poprawa efektywności działania, poszerzenie świadomości i podniesienie kompetencji osoby w nim uczestniczącej. Nie inaczej jest w przypadku coachingu biznesowego, którego wiodącym celem jest ulepszenie biznesu. Coaching biznesowy pomaga to osiągnąć poprzez zrealizowanie różnych celów, takich jak:

– opracowanie strategii brandingowej marki,
– rozwiązanie problemu wypalania biznesowego,
– poprawa life-work balance,
– zwiększenie motywacji w biznesie,
– lepsza organizacja pracy,
– wyznaczanie i skuteczna realizacja założonych celów,
– poprawa komunikacji na linii szef-pracownik,
– psychologia sprzedaży,
– i wiele więcej.

Coaching biznesowy – dla kogo?

Z coachingu biznesowego z reguły korzystają przedsiębiorcy i kadra menedżerska. Zainteresowanie tego typu formą wsparcia występuje również bardzo często wśród pracowników, którzy nastawieni są na samorozwój i chęć pracy nad swoimi niedoskonałościami. Wiele osób (zwłaszcza przedsiębiorców) decyduje się na coaching biznesowy po to, aby rozwinąć swoje umiejętności przywódcze oraz nauczyć się umiejętnego zarządzania pojawiającymi się konfliktami. To bardzo ważne aspekty, które bezpośrednio wpływają na rozwój danego przedsiębiorstwa. Innym motywatorem do podjęcia decyzji o rozpoczęciu coachingu biznesowego jest chęć poprawy organizacji pracy. Brak umiejętnego ustalania priorytetów oraz problemy komunikacyjne w firmie mogą skutecznie zaburzać codzienną pracę, a przy tym negatywnie oddziaływać na morale pracowników. Coaching biznesowy ma na celu rozwiązanie tego typu problemów i odpowiednie ukierunkowanie kariery zawodowej.

Jak znaleźć dobrego coacha biznesowego?

Dobry coach biznesowy to taki, który ma dużą wiedzę i doświadczenie w pracy z wieloma klientami. Taka osoba jest w stanie znaleźć konkretne rozwiązania, które skutecznie naprowadzą klienta na właściwą ścieżkę rozwoju biznesowego. Godnym zainteresowania coachem biznesowym jest Przemysław Olesiński, który oferuje profesjonalny coaching biznesowy oraz konsultacje marketingowe.