Dane testowe okazują się niezbędne w wielu przypadkach. Mowa tutaj m.in. o testowaniu różnego rodzaju oprogramowania. Ręczne tworzenie danych testowych wiązałoby się z koniecznością poświęcenia dużej ilości czasu. Z pomocą przychodzą jednak tzw. generatory danych testowych. Czym są generatory danych testowych i w jaki sposób działają? Czytaj dalej i poznaj odpowiedzi na te oraz inne pytania.

Czym są generatory danych testowych?

Generator danych testowych to narzędzie m.in. do anonimizacji oraz pseudonimizacji danych. Dzięki generatorom danych osobowych możemy wygenerować dowolną ilość fikcyjnych danych na nasze wewnętrzne potrzeby. Wygenerowane dane testowe są spójne i wiarygodne ale nie narażają poufnych danych produkcyjnych. Dane testowe wygenerowane z pomocą takiego narzędzia mogą bez problemu posłużyć do testów zarówno programistom, deweloperom jak i testerom.

Jak działają generatory danych testowych?

Generatory danych testowych opierają się zwykle na specjalnych skryptach, które umożliwiają wygenerowanie żądanych przez nas informacji. Mowa tutaj m.in. o:

– numerach NIP,
– numerach REGON,
– numerach PESEL,
– numerach EAN,
– numerach IBAN,
– seriach i numerach dowodów osobistych,
– numerach kart kredytowych,
– danych adresowych,
– itp.

Większość tych danych musi przejść tzw. walidację, w związku z tym nie mogą to być losowe liczby. Generator danych testowych musi działać w oparciu o specjalny algorytm, tak aby wygenerowane przez niego dane były poprawne.

Dlaczego warto skorzystać z generatora danych testowych?

Ręczne generowanie danych testowych to proces czasochłonny i podatny na błędy. Na szczęście na rynku dostępne są automatyczne generatory danych testowych. Automatyczne generowanie danych testowych odbywa się za pomocą skutecznych narzędzi, w związku z tym możemy być pewni, że wygenerowane dane spełnią nasze potrzeby. Generatory danych testowych działają bardzo szybko i dokładnie. Dzięki nim wygenerujemy praktycznie nieograniczoną ilość potrzebnych nam danych testowych. To niesamowita wygoda dla wielu przedsiębiorców, programistów czy testerów.