Spośród wszystkich elementów bielizny jeden rodzaj jest owiany ponurą sławą. To gorsety. Po co je wymyślono i czy warto do nich wracać? Zapraszamy do lektury o najseksowniejszej części damskiej garderoby.

Talia osy, czyli modelowanie sylwetki

Gorsety w modowych trendach pojawiają się falami. Ostatnie kilka lat to ich prawdziwy renesans. Współczesna wersja nie ma wiele wspólnego z tym, co nosiły panie przed wiekami. Dawne gorsety miały za zadanie modelować sylwetkę. Chodziło o wyeksponowanie biustu, podkreślenie bioder i wyszczuplenie talii. Zaciśnięty gorset dodatkowo powodował prostowanie pleców. Całość pięknie się prezentowała, ale nie była wygodna. Panie z uwięzionym korpusem miały ograniczoną swobodę ruchu, nie mogły jeść, często mdlały. Nic dziwnego, że ten element bielizny na długo okrył się złą sławą.

Wysmuklona talia bez ucisku

Po co współcześnie wracać do bielizny, która powodowała cierpienie? Powód jest prosty. Żaden inny element damskiej garderoby nie podkreśla tak pięknie sylwetki. Oczywiście powrót gorsetów nie byłby udany, gdyby ten element garderoby nie przeszedł radykalnej metamorfozy. Zmienił się przede wszystkim materiał, z którego jest szyty. Nie ma mowy o ciężkich, uwierających tkaninach, sznurowanych aż do utraty tchu. Eleganckie i seksowne gorsety Obsessive idealnie przylegają do ciała. Nadal wysmuklają talię i unoszą biust, ale robią to delikatnie. Piękne koroneczki lub prześwity sprawiają, że na taki widok żaden mężczyzna nie będzie obojętny.

Czy gorset rzeczywiście wyszczupla?

Gorsety specjalistyczne nadal mają taką funkcję. Zwykle nosi się je też dla poprawy postawy. Gorsety bieliźniane, zwłaszcza erotyczne, akcentują krągłości. Specyficzny fason klepsydry sprawia, że panie instynktownie wypinają biust i odsuwają do tyłu ramiona. Technika szycia gorsetu rzeczywiście daje efekt wyszczuplający, który dodatkowo podbija bardziej pewna siebie kobieta. To dlatego gorsety często stanowią element eleganckich kostiumów. Dobrze komponują się zarówno ze spódnicami, jak i spodniami. Najlepszy efekt uzyskasz, gdy na gorset narzucisz żakiet lub kurtkę typu ramoneska.

Kto najlepiej wygląda w gorsecie?

Odpowiedź jest nieco zaskakująca. Gorsety poleca się absolutnie wszystkim paniom. To fason przyjazny drobnej i bardziej puszystej sylwetce. Jak to możliwe? Drobna budowa ciała zyska na atrakcyjności poprzez uniesienie biustu. W takiej wersji nawet małe piersi sprawiają wrażenie większych. Panie z dodatkowymi kilogramami mogą w gorsecie bez skrępowania eksponować swoją kobiecość. W zależności od sposobu szycia, gorset może spłaszczyć brzuch oraz optycznie zmniejszyć pośladki. Ten drugi efekt uzyskuje się zwłaszcza w modelach, które łączą gorset z pasem do pończoch.

Gdzie koniecznie warto wypróbować gorset? Na pewno w sypialni. Jeśli nie czujesz się w nim zbyt pewnie, nakryj się pięknym szlafrokiem. Mina twojego partnera z pewnością ośmieli cię do prezentacji nowego elementu garderoby.