Każdy, kto prowadzi swoją firmę, wie, jak trudne jest zdobycie pierwszych klientów, a z biegiem czasu nowych – zwłaszcza jeśli działalność odbywa się w ramach sektora, w którym konkurencji nie brak. Żaden biznes nie przetrwa bez reklamy: to najskuteczniejszy sposób na dotarcie do szerszego grona potencjalnych klientów. Jednak aby reklama przyniosła oczekiwane skutki, musi być dobrze przemyślana i zaprezentowana w odpowiedni sposób. Reklama musi zwracać na siebie uwagę i sprawić, że zostanie zapamiętana, jednak nie może odbywać się to w sposób nachalny czy budzący negatywne skojarzenia. Flagi pionowe reklamowe są właśnie takim typem reklamy.

Jaką reklamę można więc określić jako dobrą?

Po pierwsze: z myślą o kliencie najczęstszym sposobem reklamowania swoich towarów i usług są ulotki i billboardy reklamowe, a w sieci – wyskakujące okienka z reklamą. Są to sposoby najbardziej rozpowszechnione, jednak przy tym także najmniej zwracające na siebie uwagę. Trudno bowiem zapamiętać akurat jedną firmę zaprezentowaną na ulotce, spośród tysiąca innych. Reklamy na billboardach również rzadko zwracają na siebie uwagę, gubiąc się w gąszczu innych. Najbardziej skutecznym sposobem na reklamę są takie nośniki, które nie narzucają się, nie budzą negatywnych skojarzeń, a także przyciągają uwagę swoją oryginalnością. Nic bowiem nie gubi bardziej, niż podobieństwo do innych form, które zlewają się w jedną całość. Pionowe flagi reklamowe są jednym z najciekawszych i zarazem niepowtarzalnych nośników reklamowych.

Flaga pionowa reklamowa — dlaczego warto umieścić na niej swoją reklamę?

Reklama zamieszczona na fladze reklamowej to zdecydowanie jeden z lepszych pomysłów. Gadżety z nadrukami firmowymi, takie jak kubki, długopisy, kalendarze czy smycze, a także ulotki mają bardzo małą powierzchnię i często znikają pośród innych przedmiotów bądź są gubione. Nie sposób zamieścić na nich wiele informacji – powierzchni starczy w zasadzie na tyle, by zmieściło się tylko kilka haseł. Flaga pionowa reklamowa to zupełne przeciwieństwo małych nośników reklamowych. Duża powierzchnia pozostawia pole do popisu, a w przeciwieństwie do billboardów – flagi, łopocząc na wietrze, przyciągają uwagę. Są odporne na działanie warunków atmosferycznych, dzięki czemu nie blakną i przez cały rok wyglądają tak samo dobrze. Strategiczne miejsce na flagę Flaga z reklamą, mimo swoich sporych rozmiarów, może być ustawiona w wielu miejscach – także tych strategicznych. Wystawiona przed lokal, skutecznie zwróci na siebie uwagę i przyciągnie klientów. Postawiona na festynie, koncercie bądź innym wydarzeniu masowym, także przyciągnie uwagę, przede wszystkim ze względu na to, że porusza się pod wpływem ruchów powietrza. Wystarczy dodać do tego kolorowy zapis na materiale i ciekawy kształt – taki przekaz o wiele łatwiej i skuteczniej zostanie zapamiętany. Windery można oczywiście wykorzystać również w pomieszczeniu – to daje im jeszcze większą przewagę nad innymi formami reklamy.