Zakup quadu dla dziecka powinien być dobrze przemyślaną decyzją. Pod uwagę należy wziąć kilka istotnych kwestii, które będą miały wpływ na poczucie bezpieczeństwa oraz komfortu podczas jazdy.

Producenci quadów oferują różne modele pojazdów dostosowane do potrzeb dzieci. W sklepach znajdziemy nowoczesne quady w całości dedykowane dzieciom. To właśnie na tych modelach powinniśmy skupić naszą uwagę podczas zakupu czterokołowego pojazdu dla dziecka.

Wymiary dostosowane do wzrostu oraz wagi

Quad powinien posiadać wymiary idealnie dobrane do wzrostu oraz wagi przyszłego kierowcy. W ten sposób będzie możliwe zajęcie wygodnej pozycji siedzącej oraz bezproblemowe chwytanie kierownicy. Dzięki temu dziecko będzie mogło bez trudu panować nad pojazdem.

Pojemność silnika

Quady dla dzieci dostępne w sklepach mają różną pojemność silnika oraz zmienną maksymalną moc. Jak nietrudno się domyślić, większa pojemność oraz liczba koni mechanicznych pozwala na osiąganie wyższych prędkości. Wybierając quad dla dziecka, które dopiero rozpoczyna przygodę z tymi pojazdami, powinniśmy wybrać ten o nieco mniejszej pojemności. Taki pojazd pomimo mniejszych prędkości nadal będzie sprawiał dużo frajdy a jednocześnie pozwoli na bezpieczne doskonalenie techniki jazdy. Wraz z nabytym doświadczeniem oraz wiekiem możemy rozglądać się za quadami o większej pojemności silnika oraz mocy.

Doskonalenie umiejętności

Jazda quadem powinna odbywać się w odpowiednio przygotowanych miejscach bądź na prywatnym terenie. Jazda quadem po publicznych drogach jest dla dzieci niedozwolona. Do poruszania się po jezdni niezbędne są odpowiednie uprawnienia. Najważniejszą kwestią jest zapewnienie dzieciom maksimum bezpieczeństwa. Niezbędny do tego jest stały nadzór osoby dorosłej. Jazdy na quadzie można uczyć się również w specjalistycznej szkole. Kilka godzin nauki jazdy u specjalisty może być świetną decyzją.

Sprzęt i akcesoria zapewniające bezpieczeństwo

Warto pamiętać o tym, że dziecko poruszające się na quadzie musi posiadać kask oraz ochraniacze na ręce i nogi. Może się również przydać specjalnie wzmacniany kombinezon, który jest odporny na przedarcie.