Zastanawiasz się, jakie elementy składają się na wysiłek ? Uzyskanie odpowiedzi na to pytanie stanowi część układanki. Większość ludzi myśli, że posiada tą wiedzę, ale w rzeczywistości się mylą.

Nikt nigdy nie powiedział ci, że nie pracujesz nad sobą wystarczająco ciężko

Nikt nigdy nie powie ci, że jesteś leniwy podczas wykonywania ćwiczeń na siłowni. W ich umysłach, to oni sami są najważniejszymi osobami na siłowni. Często takie jednostki nazywają siebie wojownikami.

Muszę przyznać, że podczas treningu na siłowni zauważyłem, że jedynie 10 % ciężarowców wykonuje ćwiczenia na należytym poziomie – który może przybliżyć ich do osiągnięcia maksymalnych zysków. Cała reszta pseudo sportowców nie poświęca się wystarczająco na sali treningowej.

Nie ma ludzi idealnych

Zdarza się, że osoby, które wydaje się, że pracują bardzo ciężko – mogą coś poprawić. Przejawem efektywnego, dobrze wykonanego treningu nie są okrzyki zmęczenia i wyrzucenie hantli na ziemię. Takie gesty nie świadczą o wysiłku, jaki włożyliśmy w ćwiczenia.

Ciężka praca z użyciem maksymalnego wysiłku wymaga skupienia

Moment wejścia na siłownię powinien być postrzegany, jako wkroczenie do innej sfery. Kiedy przekroczymy próg sali treningowej, powinniśmy skoncentrować się jedynie na wykonywanym ćwiczeniu. Nie trać czasu pomiędzy zestawami i nie angażuj się w żadne rozmowy. Przyznam szczerze, że w ciągu ostatnich 3 lat mojego treningu nie powiedziałem ani jednego zdania podczas ćwiczeń.

Nie możesz myśleć o innych błahych rzeczach – skup się na pozostałych treningach, które musisz wykonać

Nie możesz dopuścić do sytuacji, że ból którego doświadczyłeś powstrzyma cię od dalszych działań. Pamiętaj, że różnica pomiędzy mistrzem a nieudacznikiem, nie jest to co robi, ale to jak wykonuje daną rzecz.