Jeśli planujesz wprowadzić się do nowego mieszkania lub zmieniasz stylizację swojego wnętrza, najprawdopodobniej czeka Cię zakup nowych mebli. Wybór wysokiej jakości eleganckich mebli jest wbrew pozorom trudnym zadaniem. Będąc konsumentem, powinieneś zrobić szerokie rozeznanie w sklepach meblowych, po to aby wybrać ten najlepszy. Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze idealnego sklepu z meblami?

Po 1. Zapoznaj się z opiniami firmy

Należy sprawdzić, czy firma ma pozytywne recenzje od swoich klientów. Przeczytaj uważnie opinie o danej firmie w Internecie i porównaj je z opiniami na temat innych firm. Zwróć szczególną uwagę na oceny dotyczące jakości produktów, materiałów, dostawy, obsługi klienta itp.

Po 2. Przejrzyj wybór produktów danej firmy

Najlepiej byłoby, gdyby dany sklep meblowy oferował mnóstwo stylów mebli w różnych rozmiarach. Pozwoli to na łatwiejsze dopasowanie mebli do stylu panującego w Twoim wnętrzu.

Po 3. Przeczytaj uważnie szczegóły produktu

Sprawdź, z jakiego rodzaju materiału został wykonany dany mebel. Zwróć uwagę na jego wymiary oraz kształt. Nigdy nie sugeruj się samymi zdjęciami. Możesz w ten sposób błędnie ocenić rozmiar oraz jakość mebli. Np. kupując meble do przechowywania butów takie jak szafka na buty z polkami, zwróć uwagę na ilość półek, ich wysokość oraz głębokość.

Po 4. Zwróć uwagę na ceny

Jakość nie zawsze idzie w parze z ceną. Ważne jest, aby unikać zarówno tych wygórowanych jak i podejrzanie niskich cen. Porównaj ceny różnych sklepów i oceń tzw. “zdrowy przedział”. Zwróć również uwagę na to, czy dany sklep nie oferuje rabatów i promocji. Zdarzają się sytuację, że możemy trafić na świetną okazję i kupić mebli w bardzo atrakcyjnej cenie.

Po 5. Zapoznaj się z warunkami dostawy

Każdy sklep oferujący wysyłkę mebli powinien posiadać dział z informacjami na temat dostawy (jej sposób, koszt oraz czas). Może okazać się, że dany sklep realizuje zamówienia z dużym opóźnieniem (np. ze względu na wcześniejsze skompletowanie wszystkich elementów). Jeśli nie chcesz zbyt długo czekać na swoje produkty, taka informacja może uratować Ci życie.