Z wiekiem spada produkcja kolagenu i kwasu hialuronowego, co odbija się na wyglądzie skóry. Jej wiotkość z kolei prowadzi do tego, że zmarszczki są bardziej widoczne. Z tego powodu, wiele kobiet po 40. roku życia chce udać się na wybrany zabieg odmładzający. Z którego warto skorzystać? W tym poradniku znajdują się informacje o dwóch najpopularniejszych zabiegach odmładzających dla Pań dojrzałych.
Laserowe odmładzanie skóry twarzy – na czym polega?
Laserowy lifting twarzy to zabieg przeznaczony dla osób, u których występują widoczne oznaki starzenia skóry. W tego typu procesie wykorzystuje się głowice laserowe, które mają zdolność przenikania w głębsze partie skóry. Pod ich wpływem, w komórkach obkurczają się włókna elastynowe, co z kolei stymuluje je do regeneracji i produkcji kolagenu i elastyny.
Dobór konkretnego rodzaju lasera jest zależny od efektów, jakie chce się uzyskać. Najważniejszymi wytycznymi jest intensywność rezultatów, stopień zaawansowania zmian starzeniowych oraz preferowany czas rekonwalescencji. Tego typu czynniki są omawiane z pacjentką przed zabiegiem.
Laserowy lifting twarzy pozwala widocznie ujędrnić i uelastycznić skórę. Dodatkowo, zabieg niweluje widoczne oznaki starzenia i spowalnia dalszy proces. Jednym z największych zalet laserowego odmładzania jest poprawa owalu twarzy oraz stopnia napięcia skóry. Po zabiegu twarz wygląda promiennie i młodo. Co ważne, zabieg nie wymaga ingerencji chirurgicznej, co jest argumentem przemawiającym do wielu pacjentów.
Mezoterapia mikroigłowa – czym się wyróżnia?
Kolejną popularną metodą odmładzającą jest mezoterapia mikroigłowa. Zabieg polegający na mechanicznym nakłuwaniu skóry urządzeniem wyposażonym w małe igły jest dość prosty i nie wymaga rekonwalescencji. Podobnie jak laser, mezoterapia również ma za zadanie pobudzić głębsze partie skóry do produkcji kolagenu i elastyny. Zabieg tego typu może być wykonany na twarzy, a także na szyi, dekolcie czy innych elementach ciała.
W trakcie zabiegu mezoterapii wykorzystuje się roller lub dermapen posiadający sterylne mikroigiełki wykonane z tytanu lub stali chirurgicznej. Przed procesem specjalista oczyszcza twarzy i nakłada ampułkę z preparatem odżywczym. Później osoba wykonująca zabieg wprowadza preparat w głębsze warstwy skóry. Nakłucia nie tylko pobudzają czynniki wzrostu w płytkach krwi, ale także wpływają korzystnie na mikrokrążenie.
Mezoterapia mikroigłowa to zabieg trwający około 60 minut. Po jego zakończeniu skóra staje się napięta, ujędrniona i wolna od drobnych zmarszczek. Zabieg przywraca też skórze nawilżenie i elastyczność. Efekty zabiegu są korzystne w podobnym stopniu co w przypadku lasera.
Który zabieg będzie lepszy dla 40-latki?
Trudno wskazać jednoznaczną odpowiedź na to pytanie. Wszystko zależy od posiadanych przeciwwskazań i preferencji. Dla części osób lepszym rozwiązaniem będzie lasera, zaś dla innych mezoterapia. Chcąc odmłodzić twarz lub wybraną partię ciała, warto jednak rozważyć zastosowanie każdego z tych zabiegów.