Czeka Cię leczenie ortodontyczne za pomocą aparatu? Sprawdź o czym należy pamiętać podczas trwania całego procesu.

Zdrowy i pełny uśmiech u każdego to jeden z ważniejszych elementów wizerunku. Zęby krystalicznie białe i w pełni wyprostowane, prezentują się o wiele lepiej niż w przypadku gdy mamy jakieś problemy z naszym zgryzem. Oczywiście w przypadku stwierdzenia przesunięcia zębów czy też ich wykrzywienia, powinniśmy jak najszybciej wdrożyć odpowiednie działania.

Aparat to rozwiązanie problemu z krzywym zgryzem

Leczenie ortodontyczne w tego typu sytuacji wydaje się jedynym skutecznym rozwiązaniem. Jeśli korzystamy z leczenia za pomocą aparatu ortodontycznego to musimy pamiętać o tym, że nie wszystko wolno nam jeść. Przy takim leczeniu powinniśmy unikać twardych produktów (np. landrynek) oraz masła orzechowego jak i gum do żucia. Taki produkt z łatwością może się przykleić do naszego aparatu a w poważnych przypadkach nawet doprowadzić do jego fizycznego uszkodzenia. Nie powinniśmy w ten sposób ryzykować. Na czas leczenia musimy po prostu powstrzymać się od spożywania niektórych rzeczy. Trzeba mieć świadomość, że pacjent korzystający pierwszy raz z aparatu może odczuwać ból. Jeśli pojawia się on częściej, to osoba posiadająca taki aparat na zębach powinna jeść twarożki oraz miękkie pulpety rybne bądź drobiowe. W ten sposób dyskomfort spowodowany z noszenia takiego aparatu nie będzie aż tak odczuwalny. Należy też podkreślić podkreślić fakt, że odpowiednie noszenie takiego aparatu jest związane z poprawą estetyki samego wyglądu (w trakcie noszenia aparatu).

Wizyta kontrolna pozwoli ocenić efekty leczenia

Warto dodać, że po określonym czasie możemy liczyć na modyfikację wszystkich nieprawidłowości. Z pewnością pierwsze efekty działania takiego aparatu będą widoczne, gdy już pojawimy się na pierwszej wizycie kontrolnej. Taka kontrola powinna odbywać się przynajmniej dwa razy w ciągu roku. Doświadczony Ortodonta Bemowo Warszawa to specjalista, który jest w stanie dobrać nam odpowiedni aparat na zęby do naszych potrzeb. Takie rozwiązanie faktycznie pozwala nam na skuteczną poprawę naszego uśmiechu. W odpowiednim aparacie na zęby możemy także liczyć na trwałą korektę wad zgryzu.