Sztuki walki są coraz częściej wybieraną formą aktywności fizycznej. Ćwiczą nie tylko siłę ale i refleks, szybkość o samodyscyplinę.
Aby trenować sztuki walki wystarczy podstawowe wyposażenie (rękawice, odzież sportowa) i motywacja. Sprawdź, jakie sztuki walki są obecnie najpopularniejsze i najchętniej wybierane przez młodych adeptów.
Nr. 1 – MMA
Nie ulega wątpliwości, że MMA (mieszane sztuki walki) są najbardziej popularne i medialne. Ta forma walki cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród trenujących ale i kibiców. MMA to bardzo widowiskowy sport, w którym wykorzystywane są różne techniki, takie jak np. uderzenia, kopnięcia czy grappling. MMA może trenować każdy bez względu na wiek. Bardzo ważna jest jednak dobra kondycja fizyczna oraz zdrowie.
Nr. 2 – Boks
Popularność boksu w Polsce rosła aż od zakończenia I Wojny Światowej. Ten rodzaj sztuki walki wymaga niesamowitej determinacji i poświęcenia. Swoich sił w boksie może spróbować każdy. Nie ważna jest płeć oraz granica wieku. Na pierwszy trening wystarczy jedynie wygodny strój, rękawice bokserskie oraz worek treningowy. Boks warto trenować pod okiem profesjonalnego trenera. W tym celu warto zapisać się do specjalistycznej szkoły sztuk walk Goscinna.com.
Nr. 3 – Muay Thai
Tajski boks różni się od tradycyjnego boksu zakresem wykonywanych ciosów. W Muay Thai poza ciosami pięścią wykonywane są również uderzenia łokciami, kolanami a nawet goleniami. Tajski boks doskonale kształtuje sylwetkę i wpływa na poprawę ogólnej kondycji ciała.
Nr. 4 – Krav Maga
Krav Maga jest sztuką walki służącą głównie do samoobrony. Nie jest uznawana za sport, co nie znaczy, że nie warto jej trenować. Krav Maga idealnie sprawdza się w kryzysowych sytuacjach kiedy musimy podjąć walkę wręcz aby obronić się przez napastnikiem. Zajęcia z Krav Magi prowadzone są przez wiele szkół w Polsce. Dużym plusem tej aktywności fizycznej jest to, że nie potrzebujemy żadnego sprzętu. Wystarczy wygodne ubranie oraz obuwie.
Podsumowanie
Sztuki walki to świetna forma treningu zarówno ciała jak i umysłu. Regularne ćwiczenia pozwalają na zyskanie doskonałej kondycji fizycznej oraz samodyscypliny i wytrwałości w osiąganiu życiowych celów.