Rynek pracy nieustannie ewoluuje. Zawody, których uczymy się teraz, za kilkanaście lat mogą być zupełnie niepotrzebne. Młodzi absolwenci szkół średnich chętnie szukają profesji, które oznaczają pewne zatrudnienie. Świetnie rokująca jest logistyka. Studia w Warszawie to tylko początek ciekawej drogi zawodowej.

Specjaliści w dobie globalizacji

Nowoczesny transport i handel międzynarodowy opierają się na skomplikowanych systemach logistycznych. Wymagają starannego planowania oraz kontrolowania przepływu towarów. Sprawność i efektywność tych wszystkich działań to właśnie logistyka. Studia w Warszawie uczą jak bezpiecznie transportować towary, surowce, materiały, gotowe produkty, ale też informacje. Masz wrażenie, że logistyka to coś jak spedycja? Ta druga dziedzina zajmuje się jednak tylko ułamkiem działań logistycznych, czyli bezpośrednim transportem z jednego punktu do drugiego. Jest zatem pojęciem węższym niż logistyka i stanowi jej część składową.

Kompleksowy nadzór nad transportem

Jakie możliwości daje logistyka? Studia w Warszawie to przygotowanie do zarządzania, planowania i przepływu dóbr różnego typu. Będziesz zajmować się kontrolą stanów magazynowych, analizą towarów, optymalizacją kosztów. W zakres obowiązków wchodzi nawet nadzór nad procesem reklamacji. Ostateczna lista obowiązków jest uzależniona od firmy, do której trafisz. Logistyk musi działać sprawnie na każdym z etapów transportu. Często pracuje pod wpływem presji czasu, lub też modyfikuje strategię pod wpływem bieżących wydarzeń. Umiejętność pracy pod presją, jak również elastyczność działań to cechy bardzo przydatne w tym zawodzie.

Specjalista na terenie Unii Europejskiej

Zastanawiasz się, na ile do zawodu przydatny jest kierunek logistyka? Studia w Warszawie dają ci wiedzę z zakresu prawa cywilnego, handlowego, prawa pracy, jak również przepisów socjalnych kierowców w transporcie. Uczysz się o prawie finansowym i finansowych aspektach zarządzania przedsiębiorstwem. Zaznajomisz się z bezpieczeństwem drogowym, dowiesz się, jakie są nowe, unijne warunki do zawodu przewoźnika drogowego. Absolwenci studiów podyplomowych mają duże szanse na zatrudnienie i świadczenie usług nie tylko w Polsce. Staną się cenionymi specjalistami w każdym kraju unijnym.

Gdzie pracuje logistyk?

Logistyka, studia w Warszawie to przepustka do ciekawego zawodu. Gdzie możesz szukać pracy? Szukaj ogłoszeń w dużych korporacjach, firmach kurierskich, logistycznych czy też spedycyjnych. Specjalistów od logistyki zatrudnia się także w różnego typu przedsiębiorstwach produkcyjnych, przewozowych, transportowo-spedycyjnych. Nie brak ich w centrach dystrybucji, terminalach lotniczych, samochodowych i kolejowych. Logistyk pracuje z ludźmi. Powinien być komunikatywny, dokładny, punktualny.

Dobrej klasy specjalista szybko pnie się po drabinie kolejnych stanowisk. W logistyce zarobki są na tyle atrakcyjne, że chętnie wdrożysz się w poszczególne etapy kariery zawodowej.