Wakacje to okres dużej radości dla wszystkich maluchów. Niestety dwa miesiące siedzenia przed komputerem nie zrobią dobrze naszych pociechom. Dlatego warto zastanowić się jak sprawić, by ten wyjątkowy dla maluchów okres zagospodarować pożytecznie.

W Łodzi znajdziemy bogatą ofertę zabaw dla dzieci pod okiem posiadających odpowiednie uprawnienia opiekunów

To, jak dziecko spędza czas wolny, szczególnie wakacje letnie wpływa na jego rozwój twierdzą psychologowie. Naszym maluchom powinniśmy zapewniać rozrywkę bogatą w wyzwania intelektualne np. gry planszowe. Jeśli nie możemy uczestniczyć w zabawie z nimi, powinniśmy zapewnić im właściwą opiekę rodziny lub doświadczonych animatorów właśnie na półkoloniach. Jeśli nasze dzieci spędzają dużo czasu przed ekranem komputera powinniśmy, jeśli nie jesteśmy w stanie ich od niego odciągnąć, zadbać żeby korzystały z bogatej oferty programów edukacyjnych dla dzieci.

Oczywiście należy pamiętać, że naszym pociechom nic nie zastąpi kontaktu z rodzicami

W ostatnim sondażu przeprowadzonym w przedszkolach z okazji Dnia Dziecka dzieci jako swoje marzenie najczęściej wskazywały możliwość spędzania większej ilości czasu z tatą lub mamą. To jak będzie wyglądało dzieciństwo naszych pociech zależy w dużej mierze od naszego postępowania, dlatego planując każdy dzień i tydzień pamiętajmy, o tym aby mieć z tyłu głowy potrzeby naszych dzieci.